Marmara Üniversitesi'ni 2007 yılında bitirdi. Yurt içinde ve yurt dışında ekonomi ve istatistik alanlarında eğitim gördü. Uzun yıllar yoğun şekilde reklam sektöründe çalıştı. Yoğun ve uzun mesaili iş yaşamı ve şehir hayatının bedeninde yarattğı rahatsızlık ve sıkışıklarla boğuştuğu bir dönemde yogayı kendi bedenine bir şifa aracı olarak keşfetti. Düzenli uyguladığı asana pratiklerine meditasyonu da ekleyerek yoganın fiziksel şifasının yanında zihinsel ve ruhsal etkilerini de mucizevi bir şekilde deneyimlemeye başladı. 

Yogada daha da derinleşmek için ilk olarak Eylül 2012- Şubat 2013 arasında Zeynep Aksoy ve David Cornwell ile Temel Hatha Yoga hocalık eğitimini Cihangir Yoga'da bitirdikten sonra yine Cihangir Yoga'da Zeynep Çelen ve Çağ Gürle ile İleri Seviye Vinyasa Hocalık eğitimini tamamladı. Zeynep Çelen'in ileri seviye hocalık eğitimi ve inziva programında asistanlık yaptı. Mey Elbi ve Nur Sakallı ile hamile yogası eğitimini tamamladı. 

Zaman içinde Goedfrey Devereux, Nicole Ohme, Meghan Currie, Dana Trixie Flynn, Carlos Pomeda, Chris Chavez  gibi birçok değerli hocayla da çalışma fırsatı buldu. 

Yoganın bütünsel şifasını kendi üzerinde deneyimledikçe bunu anlatma ve aktarma isteği üzerine kurumsal hayatı bırakma kararı aldı. Şu an aktif olarak İstanbul'da çeşitli yoga stüdyolarında ve spor merkezlerinde tam zamanlı olarak grup dersleri vermektedir. Bunun haricinde kisinin ihtiyacina gore bireysel dersler de veriyor. Bu dersler, temel hatha yoga, farklı seviyelerde vinyasa ve hamile yogası başlıkları altında toplanmaktadır.

Kendisini yogayı öğrenmeye ve öğretmeye adamış olan Duygu, derslerini  sadece fiziksel bir aktivite olmaktan çıkartıp fizik, zihin ve ruh bütünlüğü içinde bir bütünlük içinde içsel, akıcı, güçlendirici ve farkındalık uyandırıcı olarak tanımlıyor.

Kendi psikolojisi üzerindeki etkilerinden yola çıkarak Psikolojik Esneklik Merkezi'nin çatısı altında da kişinin ihtiyacına uygun şekilde yoga dersleri vermekte ve meditasyon uygulamaları yaptırmaktadır. Bunun yanında, ortak düzenlenen kamplar, atölyeler ve seminerlerde, yoganın geleneksel yaklaşımını, günümüz koşullarına adapte ederek, katılımcılara yoganın öğretisini günlük hayatlarına nasıl yayabileceklerini aktarmayı amaçlamaktadır.